skip to main
|
skip to sidebar
germans miñana
falles i fogueres des de 1991
3.11.09
falles 2008
falla Vila Nova (Gandia)
Veure àlbum
Entrada més recent
Entrada més antiga
Inici
fa vint anys...
Quique i Patxi
targeta
Com contactar
Germans Miñana C.B.
c/ Genovesos nº10, Miramar, Valencia, Spain
germansminyana@yahoo.es 629837397
Visualitza el meu perfil complet
com treballem
al taller
modelat 3d
i remodelat de peces digitalitzades
i ara també...
cabuts Daimús
fogueres 2010
a la fí vam debutar en Alacant
altres treballs
Mare de Déu ofrena Gandia
premis obtinguts
23/24
.- Carrer Major i Passeig (Gandia sec.1ª) 1º, ingeni i gràcia
.- Parc Alqueria Nova (Gandia sec.3ª) 1º falla gran, millor ninot de secció, 3º falla inf.
.- La Font (Pego) 1º falla gran, 2º infantil
.- L'Estació (Oliva) 2º falla gran, ingeni i gràcia, 2º inf.
.- Les Moreretes (Castelló) 2º
.- Barri Sant Gregori (Torren sec. 1ª) millor ninot de secció
22/23
.- La Font (Pego) 1º falla gran, 1º infantil
.- Les Moreretes (Castelló) 1º , i ninot indultat
.- República Argentina (Gandia sec. 3ª ) 2º falla gran, 3º infantil
.- Carrer Major i Passeig (Gandia sec. 2ª ) 3º i millor ninot secció
.- L'estació (Oliva) 3º falla gran, ninot indultat, 2º infantil
.- Barri Sant Gregori (Torrent sec. 1ª) 3º
.- L'om (Picassent) 7º i ninot indultat
21/22:
.- Miguel Hernández (Alaquàs) 4º
.- La Font (Pego) 1º falla gran, 1º infantil
19/20+2:
.- L'om (Picassent) 7º
.- Paris Pedrera (Dènia) 4ª sec especial
19/20+1:
.- La Font (Pego) 1º falla gran. 1º infantil
.- Miguel Hernández (Alaquàs) 4º
18/19:
.- La Font (Pego) 1º falla gran. 1º infantil
.- Barri Sant Gregori (Torrent, sec 1ª) 2º
.- Benirredrà (Gandia) 3º falla gran, 2º infantil
.- Sta Mª del Puig (Picanya) 3º
.- l'om (Picassent) 4º falla gran, 7º infantil
.- Miguel Hernández (Alaquàs) 4º falla gran, 8º infantil
17/18:
.- Barri Sant Gregori (Torrent, sec 1ª) 2º falla infantil
.- La Font (Pego) 1º falla gran, 1º infantil
.- L'om (Picassent) 6º falla gran, 7º infantil, 1º crítica major, 1º crítica infantil
.- Miguel Hernández (Alaquàs) 4º falla gran, 5ª infantil
.- Ramiro de Maeztu- Leones (València, sec 1ª b) 13º
16/17:
.- Barri Sant Gregori (Torrent, sec 1ª) 2º falla gran, 1º infantil, 1º ingeni i gràcia i millor ninot
.- Benirredrà (Gandia, sec 2ª) 3º falla gran, 4º infantil
.- La font (Pego) 1º falla gran, 1º infantil
.- L'om (Picassent) 7º falla gran i ninot indultat, 5º infantil
.- Miguel Hernàndez (Alaquàs) 1º
15/16:
.- Alquerieta i museu fallar (Gandia, sec 2ª) 2º i ingeni i gràcia infantil
.- Corea (Gandia, sec 1ª) 4º
.- La font (Pego) 1º falla gran, 1º infantil
.- L'om (Picassent) 4º falla gran, 4º infantil
.- La mar (Oliva) 6º falla gran, 6 infantil
14/15:
.- Alquerieta i museu faller (Gandia, sec 2ª) 4º falla gran, 3º infantil
.- L'estació (Oliva) 3º falla gran, 3º infantil
.- Conservatori (Oliva) 5º
.- La font (Pego) 1º falla gran, 1º infantil
.- L'om (Picassent) 2º falla infantil, 1º ingeni i gràcia
13/14:
.- Benirredrà (JLF Gandia, sec 2ª) 2º
.- Alquerieta i museu (Gandia, sec 3ª) 3º, millor ninot 3ª
.- L'estació (Oliva) 2º
.- L'estació infantil (Oliva) 4º
.- Conservatori (Oliva) 4º
12/13:
.- Vila Nova (Gandia, sec 2ª) 1º
.- Lluis Belda (Gandia, sec especial) 3º
11/12 :
.- Escoles Pies (Gandia, sec 3ª) 5º
.- Lluis Belda (Gandia, sec. especial) 2º
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 1º
.- Caputxins (Alzira, sec. 2ª) 4º
.- Diana (Denia, sec. 1ª) 4º
.- Jaume Iº (Carcaixent) 10º
.-Prado (Tavernes de la Valldigna) 6º, ninot indultat
10/11 :
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 1º, 1º ingeni i gràcia, millor ninot de secció
.- La Font (Pego) 2º
.-Institut (Oliva) 3º
.-Conservatori (Oliva) 4º
09/10:
.- Vilanova (Gandìa, sec. 2ª) 2º
.- L'Estació (Oliva) 3º
.- Conservatori (Oliva) 5º
.- La Font (Pego) 1º
.- Hoguera Sagrada Familia (Alacant, sec 1ª) 4º
08/09 :
.- Martirs (Gandia, sec 1ª) 2º
.-Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 2º, 1º ingeni i gracia.
.- L´Estació (Oliva) 2º, ninot indultat.
.- La Font (Pego) 1º
07/08:
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 3º
.- Corea infantil (Gandia, sec. 1ª) 3º
.- Diana (Denia, sec. 1ª) 4º
.- L´Estació (Oliva) 3º, ninot indultat.
06/07:
.- Martirs (Gandia, sec. 1ª) 1º, 1º ingeni i gracia
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 2º , millor ninot de secció
.- L´Estació (Oliva) 1º, ninot indultat
.- Diana (Denia) 2º
05/06:
.- Martirs (Gandia, sec.1ª) 1º, 1º ingeni i gracia
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 1º, 1º ingeni i gracia
.- La Font (Pego) 1º
.- Diana (Denia) 4º
.- Juan de Aguiló-Gaspar Aguilar ( Valencia 2ª B ) 15º
04/05:
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 1º, 1º ingeni i gracia
.- La Font (Pego) 1º
03/04:
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 1º, millor ninot de secció
.- La Font (Pego) 1º
02/03:
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 2º
.- La Font (Pego) 1º
01/02:
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 2º
.- La Font (Pego) 1º
00/01:
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 1º
.- Crist Rei (Gandia, sec. 1ª) 3º
.- El Forn (Alzira, sec. 1ª) 3º, millor critica local
.- Roques (Denia) 5º
.- Sant Francesc (Oliva) 2º
99/00:
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 1º
.- Crist Rei (Gandia, sec. 1ª) 3º, millor ninot de secció, ninot indultat
.- El Forn (Alzira, sec. 1ª) 5º, millor critica local
.- La Gallera (Alzira, sec. 3ª) 4º
.- Port Rotes (Denia) 5ª
.- Sant Francesc (Oliva) 3º, ninot indultat
98/99:
.- Corea ( Gandia, sec. 1ª) 1º, millor ninot de secció, ninot indultat
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 1º, millor ninot de secció, 1º ingeni i gracia
.- La Gallera (Alzira, sec. 3ª) 1º
.- El Forn (Alzira, sec. 1ª) 4º
.- Sant Francesc (Oliva) 1º
.- La Font ( Pego) 2º
97/98:
.- Corea (Gandia, sec. 1ª) 1º, 1º ingeni i gracia, millor ninot de secció, ninot indultat
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 1º, 1º ingeni i gracia
96/97:
.- Prado (Gandia, sec. especial) 3º, 1º ingeni i gracia, millor ninot de secció, ninot indultat.
.- Corea (Gandia, sec. 1ª) 1º
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 1º, 1º ingeni i gracia
.- La Via (Tavernes de la Valldigna) 4º
95/96:
.- Paris Pedrera (Denia) 5º, 1º critica local
.- La Via (Tavernes de la Valldigna) 4º
.- Prado (Gandia, sec. especial) 3º, ingeni i gracia, millor ninot de secció, ninot indultat.
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 1º, millor ninot de secció
94/95:
.- La Via (Tavernes de la Valldigna) 4º
.- Vilanova (Gandia, sec. 2ª) 4º, millor ninot de secció
.- Cervantes - Padre Jofré (Valencia, sec. 2ªB) 9º
.- Casa Alonso (Oliva) 5º
93/94:
.- Benipeixcar (Gandia, sec. 2ª) 4º
.- Cervantes - Padre Jofré (Valencia, sec. 2ªB) 11º
.- La Via (Tavernes de la Valldigna) 3º
.- Prado (Gandia, sec.especial) 1º ingeni i gracia
.- Casa Alonso (Oliva) 5º
.- Casa Alonso infantil (Oliva) 3º
92/93:
.- Paris Pedrera (Denia) 4º
.- Benipeixcar (Gandia, sec. 2ª ) 5º
.- El Port (Cullera) 7º
.- La Via (Tavernes de la Valldigna) 4º
91/92:
.- Paris Pedrera (Denia) 1º
.- Paris Pedrera infantil (Denia) 3º
.- Benipeixcar (Gandia, sec. 2ª) 4º
.- El Port (Cullera) 7º